Nøglebrik

Er du nyt medlem fra årets instruktion og fritroet jævnfør klubbens regler så kan du kigge forbi klubhuset på en af følgende datoer og få din nøglebrik. Alle datoer er kl 1900.

  • 14. juli
  • 26. juli
  • 4. august 
"Gamle" medlemmer med defekt nøglebrik er naturligvis også velkommen til at kigge forbi og få den byttet. Udenfor disse datoer kan du skrive til webmaster@skanderborg-kajakklub.dk og lave en aftale om at kigge forbi på min privatadresse i Hørning og hente en brik.

 

Mangler du dit medlemsnummer, eller skal du have opdateret dine betalingsoplysninger, så kig i menuen under Klubben/Websiden der ligger trin for trin guideline til hvordan du finder det. 

Handicap 2021

Alle starter kl. 19, så kom i god tid, omklædt hjemmefra, så vi ikke står oven i hinanden, når vi skal på vandet.

Da det ikke er tilladt at samles andet end til sportslig aktivitet, vil der ikke være noget socialspisning bagefter.
Men vi har fortsat brug for en tidstager, så på onsdag vil der være en liste, hvor det er muligt at skrive sig på. (Ingen tidstager, ingen handicap ??)
 
Vi ses ??




Resultater Klubmesterskab 2020
 
  Ungdom K1 100 m (nye roere)
1 Zenia Lüneborg
2 Didrik Dalgaard
Ungdom K1 100 m
1 Christian Pace
2 Laurids Dalgaard
3 William Sværke Johansen
  Herre K1 100 m
1 Rasmus Blach
2 Thomas Christian
3 Brian Christensen
4 Lars Skovgård
5 Kaj Harbo
6 Christian Thirup
7 Martin Degn
8 Thomas Henning
  Dame K1 100 m
1 Berit Andersen
2 Mia Skytte
3 Kit B Sørensen
4 Lisa Skytte
5 Hanne Sahlertz Nielsen
  Stafet 4 x 100 m
1 Mia / Kaj / Martin / Rasmus
2 Lisa / Flemming / Christian T / Christian P
3 Hanne / Ulrik / Thomas C / William
4 Kit / Brian / Thomas H / Laurids

   
  Ungdom K1 2000 m (nye roere)     Tid
1 Zenia Lüneborg 12:04
2 Didrik Dalgaard 12:31
  Ungdom K1 2000 m
1 Laurids Dalgaard 11:21
2 William Sværke Johansen 12:16
Herre K1 5000 m
1 Rasmus Blach 26:31
2 Rune Møller 28:55
3 Ulrik Madsen 28:59
4 Christian Pace (ungdom) 33:21
Dame K1 5000 m
1 Lisa Skytte 30:46
2 Hanne Sahlertz Nielsen 31:18
3 Mia Skytte 32:50
Mixede K2 5000 m
1 Christian Thirup / Flemming Larsen 25:08
2 Thomas Christian / Randi Jakobsen 25:15
3 Kaj Harbo / Thomas Henning 25:26
4 Brian Christensen / Kit B Sørensen 26:22
5 Berit Andersen / Martin Degn 26:24